--- Щось вигляд у вас негарний, а дихаєте ще гірше, бачу, що навіть рот не розкривається. Я ж дихаю на повні груди і рота не закриваю, щоб вся погань з середини вилітала. Треба розкривати рота, Володимире Володимировичу, треба розкривати, ось так, та й ходити треба швидко, рвучко, а ви ледь черевики пересуваєте, -- зосереджено вдивляючись в моє обличчя чіпким поглядом, завзято і наполегливо моралізував мій колега і товариш по Сватрайдержу.
-- Друже, під час ранкової прогулянки мої черевики ходять так, як їм зручніше, а я намагаюся їм взагалі не заважати, та й дихаю без будь-яких установок, дихаю як дихається, повітря вдихаю носом, а видихаю ротом, тому й немає потреби бути ротові повсякчас у відкритому стані. А якщо дихати виключно ротом, то навіщо тоді ніс потрібен?-- навзаєм компліментую, відповідаючи на делікатне запитання Валентина Миколайовича.
-- В цьому є рація, -- посміхається Валентин Миколайович, прикриваючи долонею іронічну усмішку на задумливому обличчі. -- А я оце вирішив пірнути в ополонку -- сьгодні ж Водохреща.
-- Чи, випадково,не з місцевими начальниками?
-- Та ні, буду купатися під Білою горою, там є добряча течія.
Потім похвалили один одного за те, що свого часу затіяли капремонт колишньої Октябрьської в обмін на згоду її мешканців перейменувати на проспект Забурдаєва, трошки хвастливо потішилися, що майже п"ятнадцять років тому, морозної березневої пори привезли з Артемівського розсаднику півтори сотні ялинок (саджали у мерзлий грунт, чимало наслухалися нарікань з приводу цієї ялинкової "дурі", мовляв, не приживуться, навіть однодумці сумнівалися, лише Олександр Ковальов та Віктор Корзунецький були категоричні: ще й дякувати будуть!), бач, як прижилися, дев"яносто красавунь радують око на Забурдаєва та сорок п"ять біля білодому, решта повирубували провладні батаники; ще про щось поговорили, та й розійшлися.
...Пройшовся я Артемою, звернув на Забурдаєва і на Садовій вулиці зустрілись школярі -- Микита та Сашко Давиденки, що мешкають на Кошовій (ой ти, Кошовий, Кошовий... і чого тільки про тебе і твого піарника, п"яндигу Фадєєва, не розповідав мені відомий луганський історик, член Спілки письменників України Григорій Половинко! Про все, що відбувалося в будинку № 6 по вулиці Садовій, в самісінькому центрі Краснодону, до, під час і після війни...)
-- Ще й сьомої немає, а ви вже з сумками за плечіма. Куди ото в таку рань?
-- До школи,-- відповів старший Микита.
-- А до якої?
-- До восьмої.
-- Не близький світ! Є школи й поближче.
-- Та такої нема.
-- І чим же вона така особлива?
-- Тим, що гарна, а гарна, бо українська.
-- До сьомої ж рукой подати.
-- А ви, що не знали, її ж руською зробили,-- дивується Микита.
-- Та чув, -- з сумом відповів я.
...Схожі на важкий осінній туман хмари затулили сонце. І звідки ці хмари взялися у січні?
Дуже сумно, що зруйнували Сватівську гімназію,ще й російську мову ввели!
ВідповістиВидалитиА ось була в Алчевську,так там тримається українська гімназія!
Донечко, вони вже такого наробили, що тепер вже зупинитися не можуть.
Видалити